Działalność nierejestrowana

Jeśli znacie osoby które zajmują się dodatkową działalnością (np. niania, korepetytor) koniecznie musicie im powiedzieć o udogodnieniu Konstytucji Biznesu, która wprowadza działalność niezarejestrowaną.

Add a comment

Czytaj więcej: Działalność nierejestrowana

Półroczne zwolnienie z ZUS dla osób rozpoczynających własny biznes

Znasz kogoś kto chce założyć własną firmę, ale boi że jego pomysł nie wypali? Od 31 marca 2018 r. będzie możliwość rejestrowania przedsiębiorstwa „na próbę”.

Add a comment

Czytaj więcej: Półroczne zwolnienie z ZUS dla osób rozpoczynających własny biznes

Ile wynosi niższy ZUS dla nowo powstałych firm?

Każdy kto staje przed decyzją o założeniu własnej firmy zastanawia się nad kosztami jej prowadzenia, które są bardzo różne. W zależności od profilu działalności firmy, od jej lokalizacji, miejsca siedziby (w domu czy wynajmujemy lokal) koszty mogą być inne.

Add a comment

Czytaj więcej: Ile wynosi niższy ZUS dla nowo powstałych firm?

Konstytucja Biznesu uchwalona - pakiet udogodnień

Sejm uchwalił Konstytucją Biznesu (Prawo Przedsiębiorców). Pod nazwą "Konstytucja Biznesu" kryje się pakiet kilku różnych ustaw, ale z punktu widzenia małych firm najważniejszą jest ustawa Prawo Przedsiębiorców.

Add a comment

Czytaj więcej: Konstytucja Biznesu uchwalona - pakiet udogodnień

Jak założyć stowarzyszenie - krok po kroku

Jeśli jesteś działaczem społecznym i czujesz wewnętrzną potrzebę bycia aktywnym w lokalnym środowisku to stowarzyszenie jest w sam raz dla Ciebie. Motywatorem stowarzyszenia są zawsze ludzie, którzy chcą działać i lubią to robić.

Add a comment

Czytaj więcej: Jak założyć stowarzyszenie - krok po kroku

Zmiany w promocji projektów

Wszyscy obywatele Unii Europejskiej mają prawo do wiedzy, w jaki sposób są wykorzystywane jej zasoby finansowe. Jeżeli korzystasz z unijnego wsparcia masz obowiązek, aby o tym informować. Od 1 stycznia 2018 r. zmieniają się zasady w oznakowaniu działań informacyjnych i promocyjnych.

Add a comment

Czytaj więcej: Zmiany w promocji projektów